3 Mart 2020 Salı

Geçici Dövme Nedir

Son zamanların en çok beğenilen ve hızlıca yayılan bir trendi söz konusu, bu trendin adı ise geçici dövme. Geçici dövme nedir derseniz, görünüm olarak aynı kalıcı dövme gibi görünen ama etkisi yani deri üzerinde ki görünümü 2 ile 7 gün arasında değişen bir dövme türüdür.
Aslına bakarsanız geçici dövme ingilizce temporary tattoo kelimesinin Türkçe diline çevrilmiş halidir, yurt dışında flash tattoo olarak ta bilinen geçici dövme, Tüm holywood ünlerinden tutunda yerli ünlülerimize kadar ulaşmış son zamanların dövme trendidir.
Geçici dövme hakkında bir çok tanımlama yaptık, şimdi ise size geçici dövme nasıl bir şey onu göstermek istiyorum...

Geçici dövme modellerinden biri olan çiçek dövmeleri yukarıda ki görselde ki gibi bir a5 kağıt üzerine yer almakta ve sağ tarafta ki resim de uygulanışı görülmektedir.
Dıştan görünümü gerçek dövmeden hiç bir farkı olmayan bu geçici dövmeler yapılan yerin konumuna göre 2 ile 7 gün arasında değişim göstermektedir.
Geçici dövme nasıl yapılır merak ediyorsanız size bir video ile açıklama yapalım...

Videodan görebileceğiniz gibi ilk olarak beğendiğimiz dövme şablonu dövme paketinden makasla güzelce kesilerek çıkarılıyor, üzerinde ki ince jelatin tabakası çıkarılıyor, dövme desenini derimizin üzerine ters olacak şekilde yerleştiriyoruz, arkasında ki beyaz transfer kağıdına ıslatılmış pamuk veya nemli bez ile üzerinden geçerek, geçici dövmemizin, derimizin üzerine transfer olmasını sağlıyoruz.
Bir miktar bekledikten sonra kağıdı yavaşça kaldırıyoruz ve geçici dövmemiz olmuş oluyor.
Geçici dövme fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanızı da istiyoruz, en ucuz geçici dövme şuan  10 lira civarı arasında değişmekte, dövmenin çeşidi, sayısı ve paketin büyüklüğüne göre değişmekte, genel olarak 10 lira ile 30 lira arasında değişmekte.
Geçici dövme en çok bekarlığa veda partilerinde gelin adayı ve nedimeleri tarafından satın alınarak parti esnasında yapılan eğlencelik durumlardan birisidir.
Son olarakta yazımıza geçici dövme ile namaz kılınır mı abdest alınır mı sorusuna cevap verelim.Geçici dövme yapıldığı yerin altına su geçmesine izin vermemekte, yani siz bileğinize geçici dövme yaparsanız bu bölüme su geçişi olmayacağı için namaz abdesti kabul olmamış olacak.Aynı şekilde gusül abdesti içinde geçerli. Dediğimiz gibi geçici dövme suyun cilt ile temasına izin vermemekte bu sebepten ötürü alınan abdestler kabul olmamaktadır.
Kaynakça:
https://zerrindoruk.blogspot.com/2020/02/gecici-dovme-nedir.html
https://www.klasiktarz.com/gecici-dovme-modasi-hiz-kesmiyor.html
https://zafersozeri.blogspot.com/2020/03/gecici-dovme-nedir.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme